Gigabyte GeForce RTX 5050 WINDFORCE OC 8G | NVIDIA | 8 GB | GeForce RTX 5050 | GDDR6 | HDMI ports quantity 2 | PCI-E 5.0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | 11 vnt. 1-5 d.d. 11 / - vnt. | 386,99 € | |
| S2 | 19 vnt. 1-5 d.d. 19 / - vnt. |
426,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 199.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 116.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 403 pc(s) |
| Graphics adapter memory type: | GDDR6 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | GeForce RTX 5050 WINDFORCE OC 8G |
| DisplayPorts quantity: | 2 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5050 |
| Discrete graphics adapter memory: | 8 GB |
| HDMI ports quantity: | 2 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The GIGABYTE WINDFORCE OC Edition graphics card is for gamers looking for enhanced performance. Featuring the NVIDIA GeForce RTX 5050 processor, this card is capable of handling ultra high resolutions of up to 7680 x 4320, making it suitable for immersive gaming experiences on multiple monitors with support for up to four displays. With 8 GB of GDDR6 SDRAM and a memory speed of 20 Gbps, this graphics card ensures smooth visuals without lag. The WINDFORCE cooling design features dual fans and heat dissipating technologies, including composite copper heat pipes and a thermal conductive gel that work together to keep the temperature low during heavy gaming sessions. Additionally, the card is equipped with NVIDIA DLSS 4 and features like 3D Active Fan and anti-bending plate for reliable performance. Explore the capabilities of DirectX 12 and OpenGL 4.6 with this graphics card poised to take your gaming further. Funkcijos 8 GB GDDR6 memory for performance Supports up to 7680 x 4320 resolution Dual fan design for cooling NVIDIA DLSS 4 enhances graphics Compatible with NVIDIA G-Sync for tear-free gaming |
| Gross depth (mm): | 199.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 116.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 403 pc(s) |
| Graphics adapter memory type: | GDDR6 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | GeForce RTX 5050 WINDFORCE OC 8G |
| DisplayPorts quantity: | 2 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5050 |
| Discrete graphics adapter memory: | 8 GB |
| HDMI ports quantity: | 2 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The GIGABYTE WINDFORCE OC Edition graphics card is for gamers looking for enhanced performance. Featuring the NVIDIA GeForce RTX 5050 processor, this card is capable of handling ultra high resolutions of up to 7680 x 4320, making it suitable for immersive gaming experiences on multiple monitors with support for up to four displays. With 8 GB of GDDR6 SDRAM and a memory speed of 20 Gbps, this graphics card ensures smooth visuals without lag.
The WINDFORCE cooling design features dual fans and heat dissipating technologies, including composite copper heat pipes and a thermal conductive gel that work together to keep the temperature low during heavy gaming sessions. Additionally, the card is equipped with NVIDIA DLSS 4 and features like 3D Active Fan and anti-bending plate for reliable performance. Explore the capabilities of DirectX 12 and OpenGL 4.6 with this graphics card poised to take your gaming further.
Funkcijos
8 GB GDDR6 memory for performance
Supports up to 7680 x 4320 resolution
Dual fan design for cooling
NVIDIA DLSS 4 enhances graphics
Compatible with NVIDIA G-Sync for tear-free gaming