GIGABYTE GeForce RTX 5050 OC Low Profile 8G | Gigabyte
Gamintojas: Gigabyte
Prekės kodas (MPN): GV-N5050OC-8GL
Prekės kodas (MPN): GV-N5050OC-8GL
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | 11 vnt. 1-5 d.d. 11 / - vnt. | 400,18 € | |
| S2 | 36 vnt. 1-5 d.d. 36 / - vnt. |
415,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 182.00 mm |
| Gross height (mm): | 36.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 69.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 403 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas Experience high-performance graphics with the GIGABYTE OC Edition graphics card. Equipped with the NVIDIA GeForce RTX 5050 processor, this graphics card supports a maximum external resolution of 7680 x 4320, allowing for stunning visuals on up to four monitors. With 8 GB of GDDR6 SDRAM memory and a memory speed of 20 Gbps, it can handle demanding applications and games with ease. The triple fan design, combined with durable VGA features, ensures optimal cooling and longevity for intense gaming sessions or professional tasks. Enjoy graphics rendering and smooth gameplay using NVIDIA technologies such as DLSS 4 and Reflex 2, enabling both gamers and creators to elevate their experience. Funkcijos 8 GB GDDR6 SDRAM memory for enhanced performance NVIDIA GeForce RTX 5050 for powerful graphics processing Triple fan design for effective cooling Supports up to four monitors with 7680 x 4320 resolution Includes low-profile bracket for versatile installation |
| Gross depth (mm): | 182.00 mm |
| Gross height (mm): | 36.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 69.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 403 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
Experience high-performance graphics with the GIGABYTE OC Edition graphics card. Equipped with the NVIDIA GeForce RTX 5050 processor, this graphics card supports a maximum external resolution of 7680 x 4320, allowing for stunning visuals on up to four monitors. With 8 GB of GDDR6 SDRAM memory and a memory speed of 20 Gbps, it can handle demanding applications and games with ease. The triple fan design, combined with durable VGA features, ensures optimal cooling and longevity for intense gaming sessions or professional tasks. Enjoy graphics rendering and smooth gameplay using NVIDIA technologies such as DLSS 4 and Reflex 2, enabling both gamers and creators to elevate their experience.
Funkcijos
8 GB GDDR6 SDRAM memory for enhanced performance
NVIDIA GeForce RTX 5050 for powerful graphics processing
Triple fan design for effective cooling
Supports up to four monitors with 7680 x 4320 resolution
Includes low-profile bracket for versatile installation