GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti AERO OC V2
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N407TAERO OCV2-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N407TAERO OCV2-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1137,12 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC V2 12G - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2640 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI (supports 4K@120Hz as specified in |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.76 cm x 30 cm x 12 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing 4th generation Tensor Cores 3rd generation RT Cores Integrated with GDDR6X 192 bit memory interface WINDFORCE cooling system RGB Fusion Dual BIOS Protection metal back plate Anti-sag bracket |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC V2 12G - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2640 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI (supports 4K@120Hz as specified in |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.76 cm x 30 cm x 12 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
4th generation Tensor Cores
3rd generation RT Cores
Integrated with GDDR6X 192 bit memory interface
WINDFORCE cooling system
RGB Fusion
Dual BIOS
Protection metal back plate
Anti-sag bracket