GIGABYTE GeForce RTX 4060 OC Low Profile
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N4060OC-8GL
Prekės kodas (MPN): GV-N4060OC-8GL
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 426,90 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4060 8G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 2475 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4 cm x 18.2 cm x 6.9 cm |
| Package type: | Box |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos Efficient Ada Lovelace architecture and full-ray tracing High-performance DLSS 3 Integrated GDDR6 memory interface Low-profile design, short card length Support for up to 4 displays |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4060 8G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 2475 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4 cm x 18.2 cm x 6.9 cm |
| Package type: | Box |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
Efficient Ada Lovelace architecture and full-ray tracing
High-performance DLSS 3
Integrated GDDR6 memory interface
Low-profile design, short card length
Support for up to 4 displays