GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N3080GAMING OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N3080GAMING OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1749,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 12G - graphics card - GF RTX 3080 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1755 MHz |
| Cuda cores: | 8960 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 5.5 cm x 32 cm x 12.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Funkcijos NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors 2nd Generation RT Cores 3rd Generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3080 Integrated with 12GB GDDR6X 384-bit memory interface WINDFORCE 3X Cooling System with alternate spinning fans RGB Fusion 2.0 Protection metal back plate |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 12G - graphics card - GF RTX 3080 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1755 MHz |
| Cuda cores: | 8960 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 5.5 cm x 32 cm x 12.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Funkcijos
NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors
2nd Generation RT Cores
3rd Generation Tensor Cores
Powered by GeForce RTX 3080
Integrated with 12GB GDDR6X 384-bit memory interface
WINDFORCE 3X Cooling System with alternate spinning fans
RGB Fusion 2.0
Protection metal back plate