GIGABYTE GeForce RTX 3060Ti WF OC 8GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N306TWF2OC-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N306TWF2OC-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 517,66 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti WINDFORCE OC 8G - graphics card - GF RTX 3060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Cuda cores: | 4864 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 19.8 cm x 3.9 cm |
Funkcijos NVIDIA ampere streaming multiprocessors 2nd Generation RT Cores 3rd Generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3060 Ti WINDFORCE 2X cooling system with alternate spinning fans Screen cooling 200 mm compact card size LHR (Lite Hash Rate) version |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti WINDFORCE OC 8G - graphics card - GF RTX 3060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Cuda cores: | 4864 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 19.8 cm x 3.9 cm |
Funkcijos
NVIDIA ampere streaming multiprocessors
2nd Generation RT Cores
3rd Generation Tensor Cores
Powered by GeForce RTX 3060 Ti
WINDFORCE 2X cooling system with alternate spinning fans
Screen cooling
200 mm compact card size
LHR (Lite Hash Rate) version