GIGABYTE GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N3060WF2OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N3060WF2OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 479,32 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12G - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Core clock: | 1792 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Effective memory clock: | 15000 MHz |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 19.8 cm x 3.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors 2nd Generation RT Cores 3rd Generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3060 Integrated with the GDDR6 192-bit memory interface WINDFORCE 2x Cooling System with alternate Spinning fans Screen cooling Compact card |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12G - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Core clock: | 1792 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Effective memory clock: | 15000 MHz |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 19.8 cm x 3.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors
2nd Generation RT Cores
3rd Generation Tensor Cores
Powered by GeForce RTX 3060
Integrated with the GDDR6 192-bit memory interface
WINDFORCE 2x Cooling System with alternate
Spinning fans
Screen cooling
Compact card