GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N306TXEAGLE OC-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N306TXEAGLE OC-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 405,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC D6X 8G - graphics card - GF RTX 3060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1680 MHz |
| Cuda cores: | 4864 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.1 cm x 28.2 cm x 11.5 cm |
Funkcijos WINDFORCE 3X cooling system Alternate Spinning Smooth airflow 3D Active Fan Unique blade fan Graphene nano lubricant Screen cooling Heat pipes direct touch Protection metal back plate Ultra Durable Friendly PCB design |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC D6X 8G - graphics card - GF RTX 3060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1680 MHz |
| Cuda cores: | 4864 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.1 cm x 28.2 cm x 11.5 cm |
Funkcijos
WINDFORCE 3X cooling system
Alternate Spinning
Smooth airflow
3D Active Fan
Unique blade fan
Graphene nano lubricant
Screen cooling
Heat pipes direct touch
Protection metal back plate
Ultra Durable
Friendly PCB design