GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE OC 8GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N3050EAGLE OC-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N3050EAGLE OC-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 345,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3050 EAGLE OC 8G - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Cuda cores: | 2560 |
| Effective memory clock: | 14000 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.1 cm x 21.3 cm x 12 cm |
Funkcijos NVIDIA Ampere streaming multiprocessors 2nd generation RT Cores 3rd generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3050 Integrated with GDDR6 128-bit memory interface WINDFORCE 2x cooling system with alternate spinning fans 90 mm unique blade fans Protection back plate |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3050 EAGLE OC 8G - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Cuda cores: | 2560 |
| Effective memory clock: | 14000 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.1 cm x 21.3 cm x 12 cm |
Funkcijos
NVIDIA Ampere streaming multiprocessors
2nd generation RT Cores
3rd generation Tensor Cores
Powered by GeForce RTX 3050
Integrated with GDDR6 128-bit memory interface
WINDFORCE 2x cooling system with alternate spinning fans
90 mm unique blade fans
Protection back plate