GIGABYTE GeForce GTX 1650 D5
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N1650D5-4GL
Prekės kodas (MPN): GV-N1650D5-4GL
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 224,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce GTX 1650 D5 Low Profile 4G - graphics card - GF GTX 1650 - 4 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Memory: | 4 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1665 MHz |
| Cuda cores: | 896 |
| Effective memory clock: | 8002 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 3 |
| Interfaces details: | DVI-D (dual link) DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 3.9 cm x 16.69 cm x 6.9 cm |
Aprašymas GIGABYTE's custom-designed cooling system delivers an effective heat dissipation capacity for higher performance at lower temperatures. The low-profile design saves more spaces and fits slim or smaller system. This graphics card comes equipped with one Dual-link DVI-D, one DP, and one HDMI port and supports up to three displays. The metal choke holds energy much longer than common iron-core chokes at high frequency, thus effectively reduces core energy loss and EMI interference. Fully automated production process ensures top quality of the circuit boards and eliminates sharp protrusions of the solder connectors seen on the conventional PCB surface. This friendly design prevents your hands from getting cut or inadvertently damaging components when making your build. Funkcijos Powered by GeForce GTX 1650 NVIDIA Turing architecture and GeForce Experience Integrated with 4GB GDDR5 128-bit memory Low-profile design Supports up to three displays |
| Product description: | Gigabyte GeForce GTX 1650 D5 Low Profile 4G - graphics card - GF GTX 1650 - 4 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Memory: | 4 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1665 MHz |
| Cuda cores: | 896 |
| Effective memory clock: | 8002 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 3 |
| Interfaces details: | DVI-D (dual link) DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 3.9 cm x 16.69 cm x 6.9 cm |
Aprašymas
GIGABYTE's custom-designed cooling system delivers an effective heat dissipation capacity for higher performance at lower temperatures.
The low-profile design saves more spaces and fits slim or smaller system.
This graphics card comes equipped with one Dual-link DVI-D, one DP, and one HDMI port and supports up to three displays.
The metal choke holds energy much longer than common iron-core chokes at high frequency, thus effectively reduces core energy loss and EMI interference.
Fully automated production process ensures top quality of the circuit boards and eliminates sharp protrusions of the solder connectors seen on the conventional PCB surface. This friendly design prevents your hands from getting cut or inadvertently damaging components when making your build.
Funkcijos
Powered by GeForce GTX 1650
NVIDIA Turing architecture and GeForce Experience
Integrated with 4GB GDDR5 128-bit memory
Low-profile design
Supports up to three displays