GIGABYTE GeForce GT 1030 OC 2G
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): GV-N1030OC-2GI
Prekės kodas (MPN): GV-N1030OC-2GI
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 105,06 € | |
| S1 | - / - | 137,01 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GT 1030 OC 2G - graphics card - GF GT 1030 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1290 MHz |
| Boost clock: | 1544 MHz |
| Effective memory clock: | 6008 MHz |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Interfaces details: | DVI-D HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Dimensions (wxdxh): | 2.68 cm x 16.77 cm x 11.12 cm |
Aprašymas The custom-designed cooler introduced a 80 mm fan along with the aluminum base, together delivering an effective heat dissipation capacity for higher performance at lower temperatures. Equipped with one DVI-D, and one gold-plated HDMI ports, the card can deliver smooth 4K video playback. Funkcijos Powered by GeForce GT 1030 Integrated with 2 GB GDDR5 64bit memory Supports HDMI 4K@60 Hz Smooth 4K video playback and HTML5 web browsing One-click overclocking via AORUS Graphics Engine |
| Product description: | Gigabyte GT 1030 OC 2G - graphics card - GF GT 1030 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1290 MHz |
| Boost clock: | 1544 MHz |
| Effective memory clock: | 6008 MHz |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Interfaces details: | DVI-D HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Dimensions (wxdxh): | 2.68 cm x 16.77 cm x 11.12 cm |
Aprašymas
The custom-designed cooler introduced a 80 mm fan along with the aluminum base, together delivering an effective heat dissipation capacity for higher performance at lower temperatures.
Equipped with one DVI-D, and one gold-plated HDMI ports, the card can deliver smooth 4K video playback.
Funkcijos
Powered by GeForce GT 1030
Integrated with 2 GB GDDR5 64bit memory
Supports HDMI 4K@60 Hz
Smooth 4K video playback and HTML5 web browsing
One-click overclocking via AORUS Graphics Engine