Gigabyte B850I AORUS PRO | Processor family AMD | Processor socket AM5 | DDR5 | Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2 | Number of SATA connectors 2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. | 333,95 € | ||
| S2 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. |
346,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 327.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 240.00 g |
| Plastic (No PET): | 60.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 290 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 2 |
| Producer product name: | B850I AORUS PRO |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The GIGABYTE AORUS B850I PRO motherboard is designed to meet the demands of gamers and enthusiasts looking for performance in a compact mini ITX form factor. It supports AMD's Ryzen 7000/8000/9000 series processors with the Socket AM5, providing advanced capabilities for system building. The board features dual-channel memory architecture supporting DDR5 SDRAM up to 4200 MHz (overclocking), making it a versatile choice for building a fast and efficient computing setup. Integrated features include high definition audio powered by the Realtek ALC4080 codec, a variety of USB ports including USB-C 3.2 Gen 2, and dual 2.5 Gigabit Ethernet for ultra-fast networking. With convenient features like the pre-mounted I/O shield and M.2 EZ Latch, installation becomes easier, while dynamic system monitoring features such as temperature detection and fan speed control enhance overall system reliability and performance. Funkcijos Supports AMD Ryzen 7000/8000/9000 series processors High definition audio with Realtek ALC4080 codec Dual-channel memory architecture with support for DDR5 SDRAM Multiple USB ports including USB-C 3.2 Gen 2 Integrated 2.5 Gigabit Ethernet for fast networking |
| Gross depth (mm): | 327.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 240.00 g |
| Plastic (No PET): | 60.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 290 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 2 |
| Producer product name: | B850I AORUS PRO |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The GIGABYTE AORUS B850I PRO motherboard is designed to meet the demands of gamers and enthusiasts looking for performance in a compact mini ITX form factor. It supports AMD's Ryzen 7000/8000/9000 series processors with the Socket AM5, providing advanced capabilities for system building. The board features dual-channel memory architecture supporting DDR5 SDRAM up to 4200 MHz (overclocking), making it a versatile choice for building a fast and efficient computing setup.
Integrated features include high definition audio powered by the Realtek ALC4080 codec, a variety of USB ports including USB-C 3.2 Gen 2, and dual 2.5 Gigabit Ethernet for ultra-fast networking. With convenient features like the pre-mounted I/O shield and M.2 EZ Latch, installation becomes easier, while dynamic system monitoring features such as temperature detection and fan speed control enhance overall system reliability and performance.
Funkcijos
Supports AMD Ryzen 7000/8000/9000 series processors
High definition audio with Realtek ALC4080 codec
Dual-channel memory architecture with support for DDR5 SDRAM
Multiple USB ports including USB-C 3.2 Gen 2
Integrated 2.5 Gigabit Ethernet for fast networking