Gigabyte B760M H DDR4 1.0 M/B Processor family Intel, Processor socket LGA1700, DDR4 DIMM, Memory slots 2, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 4, Chipset Intel B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 10 vnt. 1-5 d.d. 10 / - vnt. | - | 102,80 € | |
| S2 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. |
- | 104,84 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 265.00 mm |
| Gross height (mm): | 54.00 mm |
| Gross weight: | 1.23 kg |
| Gross width (mm): | 265.00 mm |
| Net weight: | 0.95 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 200.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.28 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 456 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | Intel B760 Express |
| Producer product name: | B760M H DDR4 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports 13th/12th Gen Intel Core Series Processors |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Gross depth master carton: | 570 mm |
| Gross width master carton: | 285 mm |
| Gross height master carton: | 285 mm |
| Net weight master carton: | 8.02 kg |
| Tare weight master carton: | 0.787 kg |
Aprašymas The GIGABYTE B760M H DDR4 motherboard is engineered to cater to the demands of modern computing, offering a blend of performance, connectivity, and durability. Designed to support the 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors, it ensures that your system can handle intensive tasks with ease. With dual-channel memory architecture and support for DDR4 SDRAM, it maximizes system responsiveness and speed. This motherboard doesn't just excel in performance; it also offers a variety of connectivity options. With interfaces such as HDMI, VGA, USB 2.0, and USB 3.2 Gen 1, it provides ample connectivity for a wide range of devices. Storage needs are well catered to, with support for both SATA-600 and PCIe 4.0 M.2 slots, allowing for fast data access and high storage capacity. To ensure reliability and longevity, the GIGABYTE B760M H DDR4 features advanced cooling solutions, including GIGABYTE Smart Fan 6 technology for efficient temperature management. Its durable design, highlighted by a 6+1+1 Phase Power Design and PCIe EZ Latch, makes it a dependable choice for building a high-performance PC. Funkcijos Supports 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors for high-performance computing Dual-channel memory architecture with support for DDR4 SDRAM, enhancing system responsiveness Multiple storage interfaces including SATA-600 and PCIe 4.0 M.2 slots for flexible storage solutions Comprehensive cooling system with GIGABYTE Smart Fan 6 for optimal temperature management Micro ATX form factor allows for compact builds without compromising on performance or features |
| Gross depth (mm): | 265.00 mm |
| Gross height (mm): | 54.00 mm |
| Gross weight: | 1.23 kg |
| Gross width (mm): | 265.00 mm |
| Net weight: | 0.95 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 200.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.28 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 456 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | Intel B760 Express |
| Producer product name: | B760M H DDR4 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports 13th/12th Gen Intel Core Series Processors |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Gross depth master carton: | 570 mm |
| Gross width master carton: | 285 mm |
| Gross height master carton: | 285 mm |
| Net weight master carton: | 8.02 kg |
| Tare weight master carton: | 0.787 kg |
Aprašymas
The GIGABYTE B760M H DDR4 motherboard is engineered to cater to the demands of modern computing, offering a blend of performance, connectivity, and durability. Designed to support the 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors, it ensures that your system can handle intensive tasks with ease. With dual-channel memory architecture and support for DDR4 SDRAM, it maximizes system responsiveness and speed.
This motherboard doesn't just excel in performance; it also offers a variety of connectivity options. With interfaces such as HDMI, VGA, USB 2.0, and USB 3.2 Gen 1, it provides ample connectivity for a wide range of devices. Storage needs are well catered to, with support for both SATA-600 and PCIe 4.0 M.2 slots, allowing for fast data access and high storage capacity.
To ensure reliability and longevity, the GIGABYTE B760M H DDR4 features advanced cooling solutions, including GIGABYTE Smart Fan 6 technology for efficient temperature management. Its durable design, highlighted by a 6+1+1 Phase Power Design and PCIe EZ Latch, makes it a dependable choice for building a high-performance PC.
Funkcijos
Supports 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors for high-performance computing
Dual-channel memory architecture with support for DDR4 SDRAM, enhancing system responsiveness
Multiple storage interfaces including SATA-600 and PCIe 4.0 M.2 slots for flexible storage solutions
Comprehensive cooling system with GIGABYTE Smart Fan 6 for optimal temperature management
Micro ATX form factor allows for compact builds without compromising on performance or features