Gigabyte B650M AORUS ELITE AX 1.0 M/B Processor family AMD, Processor socket AM5, DDR5 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 4, Chipset AMD B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 212,21 € | ||
| S2 | - / - | 277,05 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 270.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.97 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 1.67 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | B650M AORUS ELITE AX 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Funkcijos AMD socket AM5 - supports AMD Ryzen 7000 series processors Unparalleled performance - twin 12+2+1 phases digital VRM solution Dual channel DDR5 - 4 DIMMs with AMD EXPO and Intel XMP memory module support Superfast storage - 1 PCIe 5.0 x4 and 1 PCIe 4.0 x4 M.2 connector Advanced thermal design and M.2 thermal guard - to ensure VRM power stability and 25110 M.2 SSD performance EZ-Latch - PCIe x16 Slot and M.2 connectors with quick release and screwless design Fast networks - 2.5GbE LAN and Wi-Fi 6E 802.11ax Extended connectivity - HDMI, DP, Front USB-C 20Gb/s, Rear USB-C 10Gb/s Smart Fan 6 - features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with fan stop Q-Flash Plus - update BIOS without installing the CPU, memory and graphics card |
| Gross depth (mm): | 270.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.97 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 1.67 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | B650M AORUS ELITE AX 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Funkcijos
AMD socket AM5 - supports AMD Ryzen 7000 series processors
Unparalleled performance - twin 12+2+1 phases digital VRM solution
Dual channel DDR5 - 4 DIMMs with AMD EXPO and Intel XMP memory module support
Superfast storage - 1 PCIe 5.0 x4 and 1 PCIe 4.0 x4 M.2 connector
Advanced thermal design and M.2 thermal guard - to ensure VRM power stability and 25110 M.2 SSD performance
EZ-Latch - PCIe x16 Slot and M.2 connectors with quick release and screwless design
Fast networks - 2.5GbE LAN and Wi-Fi 6E 802.11ax
Extended connectivity - HDMI, DP, Front USB-C 20Gb/s, Rear USB-C 10Gb/s
Smart Fan 6 - features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with fan stop
Q-Flash Plus - update BIOS without installing the CPU, memory and graphics card