GIGABYTE B550M AORUS PRO-P AM4 DDR4
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): B550M AORUS PRO-P
Prekės kodas (MPN): B550M AORUS PRO-P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 164,91 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte B550M AORUS PRO-P - 1.0 - motherboard - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - micro ATX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen / 3rd Generation Ryzen with Radeon Graphics / Ryzen 5000 Series) |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (2 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 v |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet |
Funkcijos 10+2 phases digital twin power design with 50A DrMOS Advanced thermal design with enlarged VRM heatsinks Ultra durable PCIe 4.0 ready x16 slot Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with One Thermal Guard AMP-UP audio with ALC1200 and premium capacitor Blazing fast 2.5GbE LAN with bandwidth management Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP Pre-installed IO shield for easy and quick installation |
| Product description: | Gigabyte B550M AORUS PRO-P - 1.0 - motherboard - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - micro ATX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen / 3rd Generation Ryzen with Radeon Graphics / Ryzen 5000 Series) |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (2 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 v |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet |
Funkcijos
10+2 phases digital twin power design with 50A DrMOS
Advanced thermal design with enlarged VRM heatsinks
Ultra durable PCIe 4.0 ready x16 slot
Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with One Thermal Guard
AMP-UP audio with ALC1200 and premium capacitor
Blazing fast 2.5GbE LAN with bandwidth management
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP
Pre-installed IO shield for easy and quick installation