Gigabyte B550M AORUS ELITE 1.0 Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 4, Number of SATA connectors 4 x SATA 6Gb/s connectors, Chipset AMD B, Micro ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 10 vnt. 2026-05-27 - / 10 vnt. | - | 106,78 € | |
| S2 | - / - | - | 112,71 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 244.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 1.50 kg |
| Gross width (mm): | 244.00 mm |
| Net weight: | 1.10 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 4 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Chipset: | AMD B |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | B550M AORUS ELITE 1.0 |
Aprašymas GIGABYTE AORUS series motherboards use a 5+3 phases pure digital PWM + Low RDS(on) MOSFETs design by offering incredible precision in delivering power to the motherboard's most power-hungry and energy-sensitive components as well as delivering enhanced system performance and ultimate hardware scalability. Funkcijos Hybrid Fan Pin Headers Fan Stop Audio Noise Guard Solid pin power connectors Start sulfurization protection |
| Gross depth (mm): | 244.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 1.50 kg |
| Gross width (mm): | 244.00 mm |
| Net weight: | 1.10 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 4 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Chipset: | AMD B |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | B550M AORUS ELITE 1.0 |
Aprašymas
GIGABYTE AORUS series motherboards use a 5+3 phases pure digital PWM + Low RDS(on) MOSFETs design by offering incredible precision in delivering power to the motherboard's most power-hungry and energy-sensitive components as well as delivering enhanced system performance and ultimate hardware scalability.
Funkcijos
Hybrid Fan Pin Headers
Fan Stop
Audio Noise Guard
Solid pin power connectors
Start sulfurization protection