Gigabyte B550I AORUS PRO AX 1.0 Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 2, Chipset AMD B, Mini ITX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 188,15 € | ||
| S2 | 9 vnt. 1-5 d.d. 9 / - vnt. |
191,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 270 mm |
| Gross height (mm): | 95 mm |
| Gross weight: | 1.319 kg |
| Gross width (mm): | 235 mm |
| Net weight: | 0.919 kg |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00602775 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550I AORUS PRO AX 1.0 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Mini ITX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 500 mm |
| Gross height master carton: | 295 mm |
| Net weight master carton: | 13.19 kg |
| Tare weight master carton: | 1.279 kg |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas B550I AORUS PRO AX is a Mini-ITX motherboard perfect for building a small form factor PC for people who demand higher performance but also care about aesthetics. The compact yet powerful PC delivers amazing performance with the advanced CPU, graphic card and blazing fast connectivity. It is also equipped with comprehensive thermal solution to keep it cool under heavy workload. Performance is not compromised by its size. Funkcijos Supports powerful processors Dual-channel unbuffered DDR4 Digital VRM solution with 90A Smart Power Stage (SPS) Advanced thermal design with extended and multi-layered heatsink and thermal baseplate Dual ultra-fast NVMe PCIe with thermal guard Onboard Wi-Fi 6 with AORUS antenna Blazing-fast 2.5GbE LAN with bandwidth management RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop Pre-installed IO shield for easy and quick installation |
| Gross depth (mm): | 270 mm |
| Gross height (mm): | 95 mm |
| Gross weight: | 1.319 kg |
| Gross width (mm): | 235 mm |
| Net weight: | 0.919 kg |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00602775 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550I AORUS PRO AX 1.0 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Mini ITX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 500 mm |
| Gross height master carton: | 295 mm |
| Net weight master carton: | 13.19 kg |
| Tare weight master carton: | 1.279 kg |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
B550I AORUS PRO AX is a Mini-ITX motherboard perfect for building a small form factor PC for people who demand higher performance but also care about aesthetics. The compact yet powerful PC delivers amazing performance with the advanced CPU, graphic card and blazing fast connectivity. It is also equipped with comprehensive thermal solution to keep it cool under heavy workload. Performance is not compromised by its size.
Funkcijos
Supports powerful processors
Dual-channel unbuffered DDR4
Digital VRM solution with 90A Smart Power Stage (SPS)
Advanced thermal design with extended and multi-layered heatsink and thermal baseplate
Dual ultra-fast NVMe PCIe with thermal guard
Onboard Wi-Fi 6 with AORUS antenna
Blazing-fast 2.5GbE LAN with bandwidth management
RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop
Pre-installed IO shield for easy and quick installation