GIGABYTE B550 I AORUS PRO AX AM4 DDR4 MB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): B550 I AORUS PRO AX
Prekės kodas (MPN): B550 I AORUS PRO AX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 217,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte B550I AORUS PRO AX - 1.0 - motherboard - mini ITX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - mini ITX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen and New Generation Ryzen with Radeon Graphics) |
| Max ram size: | 64 GB |
| Ram supported: | 2 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + (2 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.0, 802.11a/b/g/n/ac Wave 2/ax |
Aprašymas B550I AORUS PRO AX is a Mini-ITX motherboard perfect for building a small form factor PC for people who demand higher performance but also care about aesthetics. The compact yet powerful PC delivers amazing performance with the advanced CPU, graphic card and blazing fast connectivity. It is also equipped with comprehensive thermal solution to keep it cool under heavy workload. Performance is not compromised by its size. Funkcijos Supports powerful processors Dual-channel unbuffered DDR4 Digital VRM solution with 90A Smart Power Stage (SPS) Advanced thermal design with extended and multi-layered heatsink and thermal baseplate Dual ultra-fast NVMe PCIe with thermal guard Onboard Wi-Fi 6 with AORUS antenna Blazing-fast 2.5GbE LAN with bandwidth management RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop Pre-installed IO shield for easy and quick installation |
| Product description: | Gigabyte B550I AORUS PRO AX - 1.0 - motherboard - mini ITX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - mini ITX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen and New Generation Ryzen with Radeon Graphics) |
| Max ram size: | 64 GB |
| Ram supported: | 2 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + (2 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.0, 802.11a/b/g/n/ac Wave 2/ax |
Aprašymas
B550I AORUS PRO AX is a Mini-ITX motherboard perfect for building a small form factor PC for people who demand higher performance but also care about aesthetics. The compact yet powerful PC delivers amazing performance with the advanced CPU, graphic card and blazing fast connectivity. It is also equipped with comprehensive thermal solution to keep it cool under heavy workload. Performance is not compromised by its size.
Funkcijos
Supports powerful processors
Dual-channel unbuffered DDR4
Digital VRM solution with 90A Smart Power Stage (SPS)
Advanced thermal design with extended and multi-layered heatsink and thermal baseplate
Dual ultra-fast NVMe PCIe with thermal guard
Onboard Wi-Fi 6 with AORUS antenna
Blazing-fast 2.5GbE LAN with bandwidth management
RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop
Pre-installed IO shield for easy and quick installation