Gigabyte B550 GAMING X V2 Processor family AMD Processor socket AM4 DDR4 DIMM Memory slots 4 Chipset AMD B ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 7 vnt. 2026-05-27 - / 7 vnt. | - | 117,98 € | |
| S2 | >50 vnt. 1-5 d.d. >50 / - vnt. |
- | 129,11 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 340 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.459 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.059 kg |
| Packing quantity: | 8 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.007344 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550 GAMING X V2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Gross depth master carton: | 570 mm |
| Gross width master carton: | 370 mm |
| Gross height master carton: | 375 mm |
| Net weight master carton: | 11.672 kg |
| Tare weight master carton: | 1.344 kg |
| Palette Qty: | 168 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Funkcijos Dual-channel ECC/ Non-ECC unbuffered DDR4 10+3 phases Digital Twin Power Design with low RDS (on) MOSFETs Ultra Durable PCIe 4.0 ready x16 slot Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 connectors GIGABYTE exclusive 8118 gaming LAN with bandwidth management Front USB 3.2 Gen1 Type-C and HDMI and DVI-D for multiple displays High-quality audio capacitors and audio noise guard for ultimate audio quality RGB Fusion 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips Smart Fan 5 features multiple temperature sensors and hybrid fan headers with FAN STOP Anti-sulfur resistors design |
| Gross depth (mm): | 340 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.459 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.059 kg |
| Packing quantity: | 8 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.007344 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550 GAMING X V2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Gross depth master carton: | 570 mm |
| Gross width master carton: | 370 mm |
| Gross height master carton: | 375 mm |
| Net weight master carton: | 11.672 kg |
| Tare weight master carton: | 1.344 kg |
| Palette Qty: | 168 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Funkcijos
Dual-channel ECC/ Non-ECC unbuffered DDR4
10+3 phases Digital Twin Power Design with low RDS (on) MOSFETs
Ultra Durable PCIe 4.0 ready x16 slot
Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 connectors
GIGABYTE exclusive 8118 gaming LAN with bandwidth management
Front USB 3.2 Gen1 Type-C and HDMI and DVI-D for multiple displays
High-quality audio capacitors and audio noise guard for ultimate audio quality
RGB Fusion 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors and hybrid fan headers with FAN STOP
Anti-sulfur resistors design