Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2 1.0 Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 2, Number of SATA connectors 4 x SATA 6Gb/s connectors, Chipset AMD B, ATX
Gamintojas: Gigabyte
Prekės kodas (MPN): B550 AORUS ELITE AX V2
Prekės kodas (MPN): B550 AORUS ELITE AX V2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 175,03 € | |
| S2 | - / - | - | 178,24 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 310.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross weight: | 0.85 kg |
| Gross width (mm): | 250.00 mm |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 300.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.35 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550 AORUS ELITE AX V2 1.0 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Warranty: | 36 month(s) |
Funkcijos True 12+2 phases digital VRM solution with 50A DrMOS Advanced thermal design with enlarged surface heatsinks Ultra Durable PCIe 4.0 x16 Slot Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with dual thermal guards Onboard Intel Wi-Fi 6 802.11ax 2T2R and BT5 with AORUS antenna AMP-UP audio with ALC1200 and WIMA capacitors Blazing fast 2.5GbE LAN with bandwidth management Rear DisplayPort and HDMI support RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP Pre-installed IO shield for easy and quick installation |
| Gross depth (mm): | 310.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross weight: | 0.85 kg |
| Gross width (mm): | 250.00 mm |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 300.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.35 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | B550 AORUS ELITE AX V2 1.0 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Warranty: | 36 month(s) |
Funkcijos
True 12+2 phases digital VRM solution with 50A DrMOS
Advanced thermal design with enlarged surface heatsinks
Ultra Durable PCIe 4.0 x16 Slot
Dual ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with dual thermal guards
Onboard Intel Wi-Fi 6 802.11ax 2T2R and BT5 with AORUS antenna
AMP-UP audio with ALC1200 and WIMA capacitors
Blazing fast 2.5GbE LAN with bandwidth management
Rear DisplayPort and HDMI support
RGB FUSION 2.0 supports addressable LED and RGB LED strips
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP
Pre-installed IO shield for easy and quick installation