GIGABYTE B450 AORUS ELITE V2 AM4 DDR4
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): B450 AORUS ELITE V2
Prekės kodas (MPN): B450 AORUS ELITE V2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 104,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte B450 AORUS Elite V2 - 1.0 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD B450 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD B450 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Athlon, Ryzen (supports 1st,2nd and 3rd Generation Ryzen / Ryzen with Radeon Vega Graphics and 2nd Generat |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC (operate in non-ECC mode), unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 4 x USB 3.1 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (2 x USB 3.1 Gen 1 + 4 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Gigabit Ethernet |
Aprašymas GIGABYTE AM4 motherboards are ready to support the latest AMD Ryzen 3000 Processors and are backwards compatible with AMD Ryzen 2000 and 1000 Processors. With a rich list of features on GIGABYTE AM4 motherboards such as Ultra Durable Armor for PCIe/ memory slots, USB Type-C interfaces on select boards, refined audio quality, high speed Ethernet, and the latest standard WIFI design, GIGABYTE AM4 motherboards are perfect for users looking to build the best AMD platform systems. Funkcijos Supports AMD 3rd Gen Ryzen / 2nd Gen Ryzen / 1st Gen Ryzen / 2nd Gen Ryzen with Radeon Vega Graphics/ 1st Gen Ryzen with Radeon Vega Graphics/ Athlon with Radeon Vega Graphics processors Dual Channel Non-ECC Unbuffered DDR4, 4 DIMMs 8+2 Phases Digital Twin Power Design with Low RDS (on) MOSFETs HDMI, DVI-D ports for multiple display Integrated I/O shield of ultra durable design Dual Ultra-Fast NVMe PCIe Gen3 M.2 (x4, x2) with One thermal guard High Quality Audio Capacitors and Audio Noise Guard with LED trace path lighting GIGABYTE exclusive 8118 Gaming LAN with bandwidth management RGB FUSION 2.0 Supports Addressable LED & RGB LED strips Smart fan 5 features 6 temperature sensors and 4 hybrid fan headers with fan stop APP center including EasyTune and cloud station utilities |
| Product description: | Gigabyte B450 AORUS Elite V2 - 1.0 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD B450 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD B450 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Athlon, Ryzen (supports 1st,2nd and 3rd Generation Ryzen / Ryzen with Radeon Vega Graphics and 2nd Generat |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC (operate in non-ECC mode), unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 4 x USB 3.1 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (2 x USB 3.1 Gen 1 + 4 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Gigabit Ethernet |
Aprašymas
GIGABYTE AM4 motherboards are ready to support the latest AMD Ryzen 3000 Processors and are backwards compatible with AMD Ryzen 2000 and 1000 Processors. With a rich list of features on GIGABYTE AM4 motherboards such as Ultra Durable Armor for PCIe/ memory slots, USB Type-C interfaces on select boards, refined audio quality, high speed Ethernet, and the latest standard WIFI design, GIGABYTE AM4 motherboards are perfect for users looking to build the best AMD platform systems.
Funkcijos
Supports AMD 3rd Gen Ryzen / 2nd Gen Ryzen / 1st Gen Ryzen / 2nd Gen Ryzen with Radeon Vega Graphics/ 1st Gen Ryzen with Radeon Vega Graphics/ Athlon with Radeon Vega Graphics processors
Dual Channel Non-ECC Unbuffered DDR4, 4 DIMMs
8+2 Phases Digital Twin Power Design with Low RDS (on) MOSFETs
HDMI, DVI-D ports for multiple display
Integrated I/O shield of ultra durable design
Dual Ultra-Fast NVMe PCIe Gen3 M.2 (x4, x2) with One thermal guard
High Quality Audio Capacitors and Audio Noise Guard with LED trace path lighting
GIGABYTE exclusive 8118 Gaming LAN with bandwidth management
RGB FUSION 2.0 Supports Addressable LED & RGB LED strips
Smart fan 5 features 6 temperature sensors and 4 hybrid fan headers with fan stop
APP center including EasyTune and cloud station utilities