GIGABYTE AORUS RTX4060 Ti ELITE 8GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N406TAORUS E-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N406TAORUS E-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 823,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2655 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.6 cm x 30.1 cm x 12.8 cm |
| Manufacturer warranty: | 4 years warranty |
Aprašymas Ahead of its time, ahead of the game is the Gigabyte AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G Graphics Cards. Powered by NVIDIA's RTX architecture, the Gigabyte AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G Graphics Cards brings stunning visuals, amazingly fast frame rates, and AI acceleration to games and creative applications with its enhanced RT Cores and Tensor Cores, along with a staggering 8 GB of GDDR6 memory. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace architecture, and full ray tracing 4th Generation Tensor cores - up to 4x performance with DLSS 3 3rd Generation RT cores - up to 2x ray tracing performance Powered by GeForce RTX 4060 Ti Integrated with 8 GB GDDR6 128-bit memory interface WindForce cooling system, RGB Fusion, dual BIOS, protection metal back plate |
| Product description: | AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2655 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.6 cm x 30.1 cm x 12.8 cm |
| Manufacturer warranty: | 4 years warranty |
Aprašymas
Ahead of its time, ahead of the game is the Gigabyte AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G Graphics Cards. Powered by NVIDIA's RTX architecture, the Gigabyte AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8G Graphics Cards brings stunning visuals, amazingly fast frame rates, and AI acceleration to games and creative applications with its enhanced RT Cores and Tensor Cores, along with a staggering 8 GB of GDDR6 memory.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace architecture, and full ray tracing
4th Generation Tensor cores - up to 4x performance with DLSS 3
3rd Generation RT cores - up to 2x ray tracing performance
Powered by GeForce RTX 4060 Ti
Integrated with 8 GB GDDR6 128-bit memory interface
WindForce cooling system, RGB Fusion, dual BIOS, protection metal back plate