GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GP-AP850GM
Prekės kodas (MPN): GP-AP850GM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 112,34 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AORUS P850W GP-AP850GM - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +5V - 20 A +3.3V - 20 A +12V - 70. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 135 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
Aprašymas All the black flat cables are modular design. Installing only the cables you need to reduce clutter, to increase the airflow and to improve the chassis thermal performance. All capacitors are high quality Japanese capacitors, to produce the efficient performance and to ensure the longer reliability. Fan speed will be adjusted according to the system load. And the fan will stop when the system is idle or under low load. The 2 ball bearing structure provides longer life time. 80 Plus Gold certified ensures to deliver 90% efficiency at 50% load. The better power efficiency leads to less power waste, less heat and less fan noise. And with the support of Intel processors, it will save more energy and more money. In order to make sure the entire computer system to operate stably under any conditions, we not only added protection designs such as OCP, OTP, OVP, OPP, UVP and SCP, but also ensured the stable operation of your system through the safety certification of various countries. Funkcijos Fully modular design High quality Japanese Capacitors 135mm 2 ball bearing smart fan with fan stop function OCP/OTP/OVP/OPP/UVP/SCP protection |
| Product description: | AORUS P850W GP-AP850GM - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +5V - 20 A +3.3V - 20 A +12V - 70. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 135 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
Aprašymas
All the black flat cables are modular design. Installing only the cables you need to reduce clutter, to increase the airflow and to improve the chassis thermal performance. All capacitors are high quality Japanese capacitors, to produce the efficient performance and to ensure the longer reliability.
Fan speed will be adjusted according to the system load. And the fan will stop when the system is idle or under low load. The 2 ball bearing structure provides longer life time.
80 Plus Gold certified ensures to deliver 90% efficiency at 50% load. The better power efficiency leads to less power waste, less heat and less fan noise. And with the support of Intel processors, it will save more energy and more money.
In order to make sure the entire computer system to operate stably under any conditions, we not only added protection designs such as OCP, OTP, OVP, OPP, UVP and SCP, but also ensured the stable operation of your system through the safety certification of various countries.
Funkcijos
Fully modular design
High quality Japanese Capacitors
135mm 2 ball bearing smart fan with fan stop function
OCP/OTP/OVP/OPP/UVP/SCP protection