GIGABYTE AORUS P1200W 80+ Platinum PSU
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GP-AP1200PM
Prekės kodas (MPN): GP-AP1200PM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 292,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AORUS P1200W GP-AP1200PM - power supply - 1200 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1200 Watt |
| Output current: | +5V - 25 A +3.3V - 25 A +12V - 100 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas In the AORUS dimension, everything is constructed digitally. The lighting and patterns are mapped onto the products with an efficient, free flowing style. Welcome to the Digital Code Era. Funkcijos Digital LCD monitor Fully modular design Japanese capacitors Smart double ball bearing fan Fan dust removal function Single +12V rail RGB Fusion 2.0 Compact size design |
| Product description: | AORUS P1200W GP-AP1200PM - power supply - 1200 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1200 Watt |
| Output current: | +5V - 25 A +3.3V - 25 A +12V - 100 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
In the AORUS dimension, everything is constructed digitally. The lighting and patterns are mapped onto the products with an efficient, free flowing style. Welcome to the Digital Code Era.
Funkcijos
Digital LCD monitor
Fully modular design
Japanese capacitors
Smart double ball bearing fan
Fan dust removal function
Single +12V rail
RGB Fusion 2.0
Compact size design