GIGABYTE AORUS GeForce RTX 3070Ti MASTER
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N307TAORUS M-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N307TAORUS M-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1151,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Ti MASTER 8G - graphics card - GF RTX 3070 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1875 MHz |
| Cuda cores: | 6144 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 3 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 7 cm x 32.4 cm x 14.2 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Funkcijos NVIDIA Ampere streaming multiprocessors 2nd generation RT Cores 3rd generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3070 Integrated with 8GB GDDR6 256-bit memory interface Max-covered cooling LCD Edge View RGB Fusion 2.0 6 video outputs Protection metal back plate |
| Product description: | Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Ti MASTER 8G - graphics card - GF RTX 3070 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6X |
| Core clock: | 1875 MHz |
| Cuda cores: | 6144 |
| Effective memory clock: | 19000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 3 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 7 cm x 32.4 cm x 14.2 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Funkcijos
NVIDIA Ampere streaming multiprocessors
2nd generation RT Cores
3rd generation Tensor Cores
Powered by GeForce RTX 3070
Integrated with 8GB GDDR6 256-bit memory interface
Max-covered cooling
LCD Edge View
RGB Fusion 2.0
6 video outputs
Protection metal back plate