Gigabyte A620M GAMING XG10 Processor family AMD, Processor socket AM5, DDR5 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 4, Chipset AMD A620, Micro
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 8 vnt. 1-5 d.d. 8 / - vnt. | - | 135,65 € | |
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. |
- | 146,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 265.00 mm |
| Gross height (mm): | 52.00 mm |
| Gross weight: | 0.76 kg |
| Gross width (mm): | 235.00 mm |
| Net weight: | 0.53 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 240.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.23 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 534 pc(s) |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD A620 |
| Producer product name: | A620M GAMING XG10 |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas Experience enhanced PC gaming and performance with the GIGABYTE A620M GAMING X motherboard. Designed for enthusiasts and professionals, this motherboard supports DDR5 SDRAM technology, allowing for speeds up to 8000 MHz when overclocked. With an 8+2+1 Phase Power Design, it ensures stable and reliable power delivery to your system's critical components. The GIGABYTE A620M GAMING X also boasts a range of connectivity options, including USB 3.2 Gen 1 and 2, USB-C 3.2 Gen 1, HDMI, and DisplayPort, making it versatile for various setups and peripherals. Advanced cooling solutions, such as GIGABYTE Smart Fan 6 technology and an M.2 Thermal Guard, keep your system running efficiently, even under heavy loads. For those who love to build and upgrade their own PCs, features like PCIe EZ Latch and Q-Flash Plus make the process smoother and more enjoyable. Elevate your computing experience with this feature-packed motherboard. Funkcijos Supports DDR5 SDRAM with speeds up to 8000 MHz for high-speed computing 8+2+1 Phase Power Design for stable and reliable power delivery Equipped with GIGABYTE Smart Fan 6 and M.2 Thermal Guard for advanced cooling DIY friendly with PCIe EZ Latch and Q-Flash Plus for easy installation Comprehensive connectivity with USB 3.2, HDMI, and DisplayPort options |
| Gross depth (mm): | 265.00 mm |
| Gross height (mm): | 52.00 mm |
| Gross weight: | 0.76 kg |
| Gross width (mm): | 235.00 mm |
| Net weight: | 0.53 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 240.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.23 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 534 pc(s) |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD A620 |
| Producer product name: | A620M GAMING XG10 |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
Experience enhanced PC gaming and performance with the GIGABYTE A620M GAMING X motherboard. Designed for enthusiasts and professionals, this motherboard supports DDR5 SDRAM technology, allowing for speeds up to 8000 MHz when overclocked. With an 8+2+1 Phase Power Design, it ensures stable and reliable power delivery to your system's critical components.
The GIGABYTE A620M GAMING X also boasts a range of connectivity options, including USB 3.2 Gen 1 and 2, USB-C 3.2 Gen 1, HDMI, and DisplayPort, making it versatile for various setups and peripherals. Advanced cooling solutions, such as GIGABYTE Smart Fan 6 technology and an M.2 Thermal Guard, keep your system running efficiently, even under heavy loads. For those who love to build and upgrade their own PCs, features like PCIe EZ Latch and Q-Flash Plus make the process smoother and more enjoyable. Elevate your computing experience with this feature-packed motherboard.
Funkcijos
Supports DDR5 SDRAM with speeds up to 8000 MHz for high-speed computing
8+2+1 Phase Power Design for stable and reliable power delivery
Equipped with GIGABYTE Smart Fan 6 and M.2 Thermal Guard for advanced cooling
DIY friendly with PCIe EZ Latch and Q-Flash Plus for easy installation
Comprehensive connectivity with USB 3.2, HDMI, and DisplayPort options