GEMBIRD Power supply unit 750W active PF
Gamintojas: GEMBIRD
Prekės kodas (MPN): CCC-PSUBRONZE-750W
Prekės kodas (MPN): CCC-PSUBRONZE-750W
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 56,01 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gembird CCC-PSUBRONZE-750W - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.47 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 16 A +5V - 16 A +12V - 62. |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
Aprašymas The Gembird CCC-PSUBRONZE-750W power supply delivers reliable and efficient performance with a total power output of 750 W. Designed to support various configurations, it features multiple cable types, including ATX, 15 pin SATA, and 8 pin PCI Express. The detachable 4 pin CPU connector adds flexibility for different motherboard setups. With an internal form factor compliant with ATX standards, this power supply integrates seamlessly into a range of systems. Equipped with a 120 mm temperature-controlled fan, it ensures optimal cooling while maintaining a high efficiency level, rated at 85% at full load, making it a dependable choice for both personal and server applications. Funkcijos Power output of 750 W for consistent performance Multiple cable types for versatile compatibility Thermal protection and efficient cooling system 80 PLUS Bronze certification for energy efficiency Compliant with ISO 9002, RoHS, and WEEE standards |
| Product description: | Gembird CCC-PSUBRONZE-750W - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.47 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 16 A +5V - 16 A +12V - 62. |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
Aprašymas
The Gembird CCC-PSUBRONZE-750W power supply delivers reliable and efficient performance with a total power output of 750 W. Designed to support various configurations, it features multiple cable types, including ATX, 15 pin SATA, and 8 pin PCI Express. The detachable 4 pin CPU connector adds flexibility for different motherboard setups. With an internal form factor compliant with ATX standards, this power supply integrates seamlessly into a range of systems. Equipped with a 120 mm temperature-controlled fan, it ensures optimal cooling while maintaining a high efficiency level, rated at 85% at full load, making it a dependable choice for both personal and server applications.
Funkcijos
Power output of 750 W for consistent performance
Multiple cable types for versatile compatibility
Thermal protection and efficient cooling system
80 PLUS Bronze certification for energy efficiency
Compliant with ISO 9002, RoHS, and WEEE standards