GEMBIRD Power supply unit 750W active PF
Gamintojas: GEMBIRD
Prekės kodas (MPN): CCC-PSUBRONZE-750W-10
Prekės kodas (MPN): CCC-PSUBRONZE-750W-10
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 55,40 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gembird CCC-PSUBRONZE-750W-10 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.47 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 16 A +5V - 16 A +12V - 62. |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
Aprašymas The Gembird CCC-PSUBRONZE-750W-10 power supply offers performance and stability for demanding PC builds. Delivering a maximum power output of 750 W, it is designed to efficiently power all your components with ease. This power supply conforms to ATX standards, ensuring compatibility with various systems, while its ISO 9002, RoHS, and WEEE compliance ensures adherence to high manufacturing standards and environmental safety. Equipped with features like overcurrent protection, overvoltage protection, and thermal protection, this power supply effectively safeguards your computer against electrical faults. The 120 mm temperature controlled fan provides cooling while maintaining efficiency levels of up to 88% at 50% load and an 80 PLUS Bronze certification. With various cable types including ATX power, 15-pin SATA, and PCI Express connectors, it is equipped to meet diverse connectivity needs. Funkcijos Provides a maximum output of 750 W Features a temperature controlled 120 mm fan for efficient cooling Compliant with RoHS, WEEE, and ISO 9002 standards Includes multiple protections for enhanced safety Achieves 80 PLUS Bronze certification for energy efficiency |
| Product description: | Gembird CCC-PSUBRONZE-750W-10 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.47 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 16 A +5V - 16 A +12V - 62. |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
Aprašymas
The Gembird CCC-PSUBRONZE-750W-10 power supply offers performance and stability for demanding PC builds. Delivering a maximum power output of 750 W, it is designed to efficiently power all your components with ease. This power supply conforms to ATX standards, ensuring compatibility with various systems, while its ISO 9002, RoHS, and WEEE compliance ensures adherence to high manufacturing standards and environmental safety.
Equipped with features like overcurrent protection, overvoltage protection, and thermal protection, this power supply effectively safeguards your computer against electrical faults. The 120 mm temperature controlled fan provides cooling while maintaining efficiency levels of up to 88% at 50% load and an 80 PLUS Bronze certification. With various cable types including ATX power, 15-pin SATA, and PCI Express connectors, it is equipped to meet diverse connectivity needs.
Funkcijos
Provides a maximum output of 750 W
Features a temperature controlled 120 mm fan for efficient cooling
Compliant with RoHS, WEEE, and ISO 9002 standards
Includes multiple protections for enhanced safety
Achieves 80 PLUS Bronze certification for energy efficiency