GEMBIRD Power supply unit 600W active PF
Gamintojas: GEMBIRD
Prekės kodas (MPN): CCC-PSU80P-BBP-600
Prekės kodas (MPN): CCC-PSU80P-BBP-600
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 46,29 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gembird BlackBoxPower Series CCC-PSU80P-BBP-600 - power supply - 600 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX / BTX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 600 Watt |
| Output current: | +3.3V - 12 A / 0.1 A +5V - 15 A / 0.2 A |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin +12 |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.5 cm |
Aprašymas The Gembird BlackBoxPower Series CCC-PSU80P-BBP-600 power supply offers performance and reliable power delivery for computer systems. With a power output of 600 watts, it supports a range of components with voltages of +3.3V, +5V, and +12V. Designed to comply with ATX and BTX specifications, it ensures compatibility across various builds. Its active Power Factor Correction and high efficiency ratings, achieving up to 85% under various load conditions, contribute to energy conservation and lower electricity bills. Featuring protection mechanisms such as overcurrent, overvoltage, overpower, undervoltage, and short-circuit protection, this power supply ensures safety for connected devices. Additionally, the 120 mm fan ensures effective cooling, keeping the internal components at optimal operating temperatures. With a humidity operating range of 5 to 95% and capable of functioning in temperatures from 0°C to 40°C, it is well-equipped for diverse environments. Funkcijos Pure power for your PC Compatible with both ATX and BTX motherboards Black powder coating 600W power with active PFC 12cm cooling fan |
| Product description: | Gembird BlackBoxPower Series CCC-PSU80P-BBP-600 - power supply - 600 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX / BTX |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 600 Watt |
| Output current: | +3.3V - 12 A / 0.1 A +5V - 15 A / 0.2 A |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin +12 |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Black powder coat |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.5 cm |
Aprašymas
The Gembird BlackBoxPower Series CCC-PSU80P-BBP-600 power supply offers performance and reliable power delivery for computer systems. With a power output of 600 watts, it supports a range of components with voltages of +3.3V, +5V, and +12V. Designed to comply with ATX and BTX specifications, it ensures compatibility across various builds. Its active Power Factor Correction and high efficiency ratings, achieving up to 85% under various load conditions, contribute to energy conservation and lower electricity bills.
Featuring protection mechanisms such as overcurrent, overvoltage, overpower, undervoltage, and short-circuit protection, this power supply ensures safety for connected devices. Additionally, the 120 mm fan ensures effective cooling, keeping the internal components at optimal operating temperatures. With a humidity operating range of 5 to 95% and capable of functioning in temperatures from 0°C to 40°C, it is well-equipped for diverse environments.
Funkcijos
Pure power for your PC
Compatible with both ATX and BTX motherboards
Black powder coating
600W power with active PFC
12cm cooling fan