GEMBIRD Adjustable desk mounted double
Gamintojas: GEMBIRD
Prekės kodas (MPN): MA-D2-03
Prekės kodas (MPN): MA-D2-03
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 24,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gembird MA-D2-03 mounting kit - adjustable - for 2 LCD displays - black |
| Product type: | Mounting kit (adjustable) - desk-mountable |
| Mounting components: | Dual arm monitor mount |
| Tilt: | -45° to 45° |
| Rotation: | -180° to 180° |
| Swivel: | -90° to 90° |
| Adjustments: | Tilt, swivel, rotation |
| Weight: | 3.5 kg |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | 17"-32" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 18 kg |
| Material: | Plastic, steel |
| Colour: | Black |
| Package content: | Desk clamp, installation hardware kit, 1 x grommet clamp plate |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The Gembird MA-D2-03 dual arm monitor mount is a versatile and robust solution for mounting two LCD displays on a desk. Designed to accommodate screens ranging from 17" to 32", this mounting kit offers comprehensive adjustments including rotation, swivel, and tilt, allowing users to find the perfect viewing angle for both productivity and comfort. Constructed from high-quality plastic and steel, and finished with a sleek powder coating, it promises durability and style. The integrated cable management system ensures a tidy workspace by neatly organizing cables out of sight. Easy to install, the kit includes a grommet clamp plate, desk clamp, and all necessary hardware, making it a user-friendly choice for enhancing any professional or home office setup. Funkcijos Flexible positioning with rotation, swivel, and tilt adjustments Supports two LCD displays from 17" to 32", up to 9 kg per arm Integrated cable management for a tidy workspace Constructed from durable plastic and steel with a powder-coated finish Easy to install with included mounting hardware |
| Product description: | Gembird MA-D2-03 mounting kit - adjustable - for 2 LCD displays - black |
| Product type: | Mounting kit (adjustable) - desk-mountable |
| Mounting components: | Dual arm monitor mount |
| Tilt: | -45° to 45° |
| Rotation: | -180° to 180° |
| Swivel: | -90° to 90° |
| Adjustments: | Tilt, swivel, rotation |
| Weight: | 3.5 kg |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | 17"-32" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 18 kg |
| Material: | Plastic, steel |
| Colour: | Black |
| Package content: | Desk clamp, installation hardware kit, 1 x grommet clamp plate |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The Gembird MA-D2-03 dual arm monitor mount is a versatile and robust solution for mounting two LCD displays on a desk. Designed to accommodate screens ranging from 17" to 32", this mounting kit offers comprehensive adjustments including rotation, swivel, and tilt, allowing users to find the perfect viewing angle for both productivity and comfort. Constructed from high-quality plastic and steel, and finished with a sleek powder coating, it promises durability and style. The integrated cable management system ensures a tidy workspace by neatly organizing cables out of sight. Easy to install, the kit includes a grommet clamp plate, desk clamp, and all necessary hardware, making it a user-friendly choice for enhancing any professional or home office setup.
Funkcijos
Flexible positioning with rotation, swivel, and tilt adjustments
Supports two LCD displays from 17" to 32", up to 9 kg per arm
Integrated cable management for a tidy workspace
Constructed from durable plastic and steel with a powder-coated finish
Easy to install with included mounting hardware