GEMBIRD Adjustable desk 2-display mount
Gamintojas: GEMBIRD
Prekės kodas (MPN): MA-DA2P-01
Prekės kodas (MPN): MA-DA2P-01
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 57,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gembird MA-DA2P-01 mounting kit - for 2 LCD displays - fine texture black |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | 2 articulating arms, grommet-mount base, 2 VESA mount brackets, clamp mounting base |
| Adjustable height: | 2.5-55 cm |
| Tilt: | -35° to 35° |
| Rotation: | -180° to 180° |
| Swivel: | -90° to 90° |
| Adjustments: | Height, tilt, swivel, rotation |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | 17"-32" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9 kg |
| Material: | Plastic, aluminium, steel |
| Colour: | Fine texture black |
| Package content: | Mounting kit |
Funkcijos Position your screen perfectly Lightweight and tilting design Monitor desk mount with double monitor arms Arms rotate, extend and retract, tilt to change reading angles, and allow to rotate displays from landscape-to-portrait mode, etc. Enables easy ergonomic positioning for reduced strain Works with almost any LCD monitor Durable adjustable gas-springs suitable for monitors Strong desk clamp or grommet for easy and secure fixation on your desk Built-in cable management for an organized and neat workspace Detachable VESA plate enables easy installation |
| Product description: | Gembird MA-DA2P-01 mounting kit - for 2 LCD displays - fine texture black |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | 2 articulating arms, grommet-mount base, 2 VESA mount brackets, clamp mounting base |
| Adjustable height: | 2.5-55 cm |
| Tilt: | -35° to 35° |
| Rotation: | -180° to 180° |
| Swivel: | -90° to 90° |
| Adjustments: | Height, tilt, swivel, rotation |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | 17"-32" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9 kg |
| Material: | Plastic, aluminium, steel |
| Colour: | Fine texture black |
| Package content: | Mounting kit |
Funkcijos
Position your screen perfectly
Lightweight and tilting design
Monitor desk mount with double monitor arms
Arms rotate, extend and retract, tilt to change reading angles, and allow to rotate displays from landscape-to-portrait mode, etc.
Enables easy ergonomic positioning for reduced strain
Works with almost any LCD monitor
Durable adjustable gas-springs suitable for monitors
Strong desk clamp or grommet for easy and secure fixation on your desk
Built-in cable management for an organized and neat workspace
Detachable VESA plate enables easy installation