GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB
Gamintojas: GAINWARD EUROPE
Prekės kodas (MPN): 3390
Prekės kodas (MPN): 3390
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2301,38 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gainward GeForce RTX 4090 Phantom - graphics card - NVIDIA GeForce RTX 4090 - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
| Memory: | 24 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2235 MHz |
| Boost clock: | 2520 MHz |
| Cuda cores: | 16384 |
| Effective memory clock: | 10500 MHz |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.97 cm x 32.94 cm x 14.16 cm |
Aprašymas Emerged from the shadow. Born to challenge. The Gainward GeForce RTX 4090 Phantom with DLSS 3, aka the Night Baron, dwells in absolute darkness, cultivating relentless forces and boldness within. Upon its Shadow Black portrait, the two lightning strips decorated on the cooler electrify the gamers with hardcore power to fight without fear. Upon its murk silhouette, a tint of ARGB on the side logo is the only symbol allowing you to notice the Night Baron's secret existence. The Cyclone Fan, Diffuser Fins and robust build structure make him mighty, dynamic, and ready to rebel in dignity. Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing. Funkcijos Auto Sync Cyclone Fan Diffuser Fins Classy metal backplate Vapor Chamber Hyper conductive heat pipes Ultra-Dense Protection Plate Two ball bearing ARGB Lighting Zero RPM fan NVIDIA DLSS 3 NVIDIA Reflex Ray Tracing NVIDIA G-SYNC |
| Product description: | Gainward GeForce RTX 4090 Phantom - graphics card - NVIDIA GeForce RTX 4090 - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
| Memory: | 24 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2235 MHz |
| Boost clock: | 2520 MHz |
| Cuda cores: | 16384 |
| Effective memory clock: | 10500 MHz |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.97 cm x 32.94 cm x 14.16 cm |
Aprašymas
Emerged from the shadow. Born to challenge.
The Gainward GeForce RTX 4090 Phantom with DLSS 3, aka the Night Baron, dwells in absolute darkness, cultivating relentless forces and boldness within. Upon its Shadow Black portrait, the two lightning strips decorated on the cooler electrify the gamers with hardcore power to fight without fear.
Upon its murk silhouette, a tint of ARGB on the side logo is the only symbol allowing you to notice the Night Baron's secret existence. The Cyclone Fan, Diffuser Fins and robust build structure make him mighty, dynamic, and ready to rebel in dignity.
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing.
Funkcijos
Auto Sync
Cyclone Fan
Diffuser Fins
Classy metal backplate
Vapor Chamber
Hyper conductive heat pipes
Ultra-Dense Protection Plate
Two ball bearing
ARGB Lighting
Zero RPM fan
NVIDIA DLSS 3
NVIDIA Reflex
Ray Tracing
NVIDIA G-SYNC