FUJITSU PY TX1320 M4 E-2124
Gamintojas: FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
Prekės kodas (MPN): VFY:T1324SC020IN
Prekės kodas (MPN): VFY:T1324SC020IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1505,61 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY TX1320 M4 - UCFF - Xeon E-2124 3.3 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - ultra compact form factor |
| Localisation: | Region: India, Asia Pacific, EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2124 / 3.3 GHz (4.3 GHz) (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE, iSCSI |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 9.8 cm x 39.9 cm x 34 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas Perfect for small and medium businesses as well as branch offices, FUJITSU Server PRIMERGY TX tower systems are robust and cost-efficient servers by providing rock solid reliability. Additionally they are characterized by simple IT operations, low power consumption and quiet operation so that they can be handled by non-technically trained staff and can be used in standard office environments. By the way, almost all PRIMERGY TX servers can be rack-mounted to offer best flexibility. Funkcijos Ultra-small form factor Low noise emissions Space saving Compact Full server management features & easy accessibility Small server but full server management features Easy access High performance Ideal for all classic server tasks |
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY TX1320 M4 - UCFF - Xeon E-2124 3.3 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - ultra compact form factor |
| Localisation: | Region: India, Asia Pacific, EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2124 / 3.3 GHz (4.3 GHz) (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE, iSCSI |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 9.8 cm x 39.9 cm x 34 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas
Perfect for small and medium businesses as well as branch offices, FUJITSU Server PRIMERGY TX tower systems are robust and cost-efficient servers by providing rock solid reliability. Additionally they are characterized by simple IT operations, low power consumption and quiet operation so that they can be handled by non-technically trained staff and can be used in standard office environments. By the way, almost all PRIMERGY TX servers can be rack-mounted to offer best flexibility.
Funkcijos
Ultra-small form factor
Low noise emissions
Space saving
Compact
Full server management features & easy accessibility
Small server but full server management features
Easy access
High performance
Ideal for all classic server tasks