FUJITSU PY TX1310 M3 E3-1225V6
Gamintojas: FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
Prekės kodas (MPN): VFY:T1313SC010IN
Prekės kodas (MPN): VFY:T1313SC010IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1451,38 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY TX1310 M3 - tower - Xeon E3-1225V6 3.3 GHz - 8 GB - HDD 2 x 1 TB |
| Type: | Server - tower |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E3-1225V6 / 3.3 GHz (, up to 3.7 GHz, (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 8 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s); SATA |
| Server storage bays: | Non-hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | 2 x HDD 1 TB - SATA 6Gb/s - 7200 rpm |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Graphics controller: | Intel HD Graphics P630 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | ServerView |
| Dimensions (wxdxh): | 18 cm x 30.5 cm x 37.5 cm |
| Weight: | 14 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas The PRIMERGY TX1310 M3 is a versatile and affordable mono-socket platform designed for SME needs. Its compact chassis offers the right mix of storage and scalability for essential SME workloads. Funkcijos Provides ample performance for the SME Transfer data with seamless, cost-effective connectivity Protect your investment with a design having headroom for growth Safety for your valuable enterprise data while it is being processed Keeps your business running non stop |
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY TX1310 M3 - tower - Xeon E3-1225V6 3.3 GHz - 8 GB - HDD 2 x 1 TB |
| Type: | Server - tower |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E3-1225V6 / 3.3 GHz (, up to 3.7 GHz, (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 8 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s); SATA |
| Server storage bays: | Non-hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | 2 x HDD 1 TB - SATA 6Gb/s - 7200 rpm |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Graphics controller: | Intel HD Graphics P630 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | ServerView |
| Dimensions (wxdxh): | 18 cm x 30.5 cm x 37.5 cm |
| Weight: | 14 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas
The PRIMERGY TX1310 M3 is a versatile and affordable mono-socket platform designed for SME needs. Its compact chassis offers the right mix of storage and scalability for essential SME workloads.
Funkcijos
Provides ample performance for the SME
Transfer data with seamless, cost-effective connectivity
Protect your investment with a design having headroom for growth
Safety for your valuable enterprise data while it is being processed
Keeps your business running non stop