FUJITSU PY RX2540 M5 4210
Gamintojas: FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
Prekės kodas (MPN): VFY:R2545SC040IN
Prekės kodas (MPN): VFY:R2545SC040IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4363,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX2540 M5 - rack-mountable - Xeon Silver 4210 2.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: India, Asia Pacific, EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210 / 2.2 GHz (3.2 GHz) (10-core) |
| Cache memory: | 13.75 MB |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 7.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (Fujitsu PRAID EP420i); SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 48.24 cm x 77 cm x 8.66 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Fujitsu server PRIMERGY RX2540 M5 sets higher standards for usability, scalability and cost efficiency. It is a 2U dual-socket rack server ideal for running enterprise applications, collaboration and messaging workloads as well as traditional databases. In addition, it substantially simplifies carrying out infrastructure-related tasks such as server virtualization and consolidation. |
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX2540 M5 - rack-mountable - Xeon Silver 4210 2.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: India, Asia Pacific, EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210 / 2.2 GHz (3.2 GHz) (10-core) |
| Cache memory: | 13.75 MB |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 7.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (Fujitsu PRAID EP420i); SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 48.24 cm x 77 cm x 8.66 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Fujitsu server PRIMERGY RX2540 M5 sets higher standards for usability, scalability and cost efficiency. It is a 2U dual-socket rack server ideal for running enterprise applications, collaboration and messaging workloads as well as traditional databases. In addition, it substantially simplifies carrying out infrastructure-related tasks such as server virtualization and consolidation.