FUJITSU PY RX2530 M5 4208
Gamintojas: FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
Prekės kodas (MPN): VFY:R2535SC050IN
Prekės kodas (MPN): VFY:R2535SC050IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4820,58 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX2530 M5 - rack-mountable - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | Socket P |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 7.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | GigE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | ServerView |
| Dimensions (wxdxh): | 48.3 cm x 77.07 cm x 4.3 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The PRIMERGY RX2530 M5 is a dual-socket rack server that provides high performance - all in a 1U space-saving housing. Accordingly, the PRIMERGY RX2530 M5 is the optimal system for large virtualization and scale-out scenarios, databases and for high-performance computing. Funkcijos Foundation for trust and security Flexible expandability Comprehensive infrastructure management |
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX2530 M5 - rack-mountable - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | Socket P |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 7.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | GigE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | ServerView |
| Dimensions (wxdxh): | 48.3 cm x 77.07 cm x 4.3 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The PRIMERGY RX2530 M5 is a dual-socket rack server that provides high performance - all in a 1U space-saving housing. Accordingly, the PRIMERGY RX2530 M5 is the optimal system for large virtualization and scale-out scenarios, databases and for high-performance computing.
Funkcijos
Foundation for trust and security
Flexible expandability
Comprehensive infrastructure management