FUJITSU PY RX1330 M4 E-2124
Gamintojas: FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
Prekės kodas (MPN): VFY:R1334SC020IN
Prekės kodas (MPN): VFY:R1334SC020IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1737,66 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX1330 M4 - rack-mountable - Xeon E-2124 3.3 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2124 / 3.3 GHz (4.3 GHz) (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE, iSCSI |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 48.26 cm x 57.2 cm x 4.28 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas The PRIMERGY RX1330 M4 is a highly efficient and flexible single-socket rack server designed to deliver optimal performance and great value in a compact 1U. It provides versatile storage options with support for high-speed NVMe PCIe SSDs, making it ideal for applications that need higher I/O. Funkcijos Accelerate application performance Improve storage efficiency Maximize uptime and save energy cost |
| Product description: | Fujitsu PRIMERGY RX1330 M4 - rack-mountable - Xeon E-2124 3.3 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2124 / 3.3 GHz (4.3 GHz) (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | DVD SuperMulti |
| Networking: | GigE, iSCSI |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 48.26 cm x 57.2 cm x 4.28 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas
The PRIMERGY RX1330 M4 is a highly efficient and flexible single-socket rack server designed to deliver optimal performance and great value in a compact 1U. It provides versatile storage options with support for high-speed NVMe PCIe SSDs, making it ideal for applications that need higher I/O.
Funkcijos
Accelerate application performance
Improve storage efficiency
Maximize uptime and save energy cost