FRACTAL DESIGN PSU ION SFX Gold 650W
Gamintojas: FRACTAL DESIGN
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-ION-SFX-650G-BK-EU
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-ION-SFX-650G-BK-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 146,70 € | |
| S1 | - / - | - | 164,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fractal Design Ion SFX-L Gold 650G - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V / EPS12V / SFX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 1.15 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Included accessories: | Protective pouch, screws, cable ties, cable bag, SFX to ATX bracket |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 12.5 cm x 6.35 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The Ion SFX-L Gold is a modular, high-performance power supply unit with emphasis on enhanced cable flexibility and superior output quality. Funkcijos The semi-passive Zero RPM mode maintains total silence under light loads The custom-tailored 120 mm fan with FDB bearings ensures discrete operation even under heavy use Combining an increased strand-count and reduced diameter of just 0.08 mm allows thinner, more flexible cables Specially formulated insulation increases flexibility without impacting efficiency or current capacity Cables flex and flow with ease for near-effortless routing and superior cable management opportunities Cables bend and twist to make for easy connections in tight spaces with less resistance and strain |
| Product description: | Fractal Design Ion SFX-L Gold 650G - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V / EPS12V / SFX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 1.15 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Included accessories: | Protective pouch, screws, cable ties, cable bag, SFX to ATX bracket |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 12.5 cm x 6.35 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The Ion SFX-L Gold is a modular, high-performance power supply unit with emphasis on enhanced cable flexibility and superior output quality.
Funkcijos
The semi-passive Zero RPM mode maintains total silence under light loads
The custom-tailored 120 mm fan with FDB bearings ensures discrete operation even under heavy use
Combining an increased strand-count and reduced diameter of just 0.08 mm allows thinner, more flexible cables
Specially formulated insulation increases flexibility without impacting efficiency or current capacity
Cables flex and flow with ease for near-effortless routing and superior cable management opportunities
Cables bend and twist to make for easy connections in tight spaces with less resistance and strain