FRACTAL DESIGN ION+ 660P 660W Fully Modu
Gamintojas: FRACTAL DESIGN
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-IONP-660P-BK-EU
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-IONP-660P-BK-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 145,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fractal Design Ion+ 660W Platinum - power supply - 660 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.4/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 1.61 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 660 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Protective case, screws, cable ties, cable bag, modular cables |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The Ion+ is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality. Funkcijos Game-changing flexibility for effortless cable routing Superior efficiency for optimized electrical performance and reduced heat generation Outstanding output quality with tight voltage regulation and extremely low noise and ripple Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation |
| Product description: | Fractal Design Ion+ 660W Platinum - power supply - 660 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.4/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 1.61 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 660 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Protective case, screws, cable ties, cable bag, modular cables |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The Ion+ is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality.
Funkcijos
Game-changing flexibility for effortless cable routing
Superior efficiency for optimized electrical performance and reduced heat generation
Outstanding output quality with tight voltage regulation and extremely low noise and ripple
Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation