FRACTAL DESIGN ION+ 560P 560W Fully Modu
Gamintojas: FRACTAL DESIGN
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-IONP-560P-BK-EU
Prekės kodas (MPN): FD-PSU-IONP-560P-BK-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 163,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fractal Design Ion+ 560W Platinum - power supply - 560 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.4/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 1.61 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 560 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Screws, cable ties |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The Ion+ is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality. Funkcijos Game-changing flexibility for effortless cable routing Superior efficiency for optimized electrical performance and reduced heat generation Outstanding output quality with tight voltage regulation and extremely low noise and ripple Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation |
| Product description: | Fractal Design Ion+ 560W Platinum - power supply - 560 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.4/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 1.61 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 560 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Screws, cable ties |
| Colour: | Black, gun metal |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The Ion+ is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality.
Funkcijos
Game-changing flexibility for effortless cable routing
Superior efficiency for optimized electrical performance and reduced heat generation
Outstanding output quality with tight voltage regulation and extremely low noise and ripple
Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation