FRACTAL DESIGN ION+ 2 Platinum 860W PSU
Gamintojas: FRACTAL DESIGN
Prekės kodas (MPN): FD-P-IA2P-860-EU
Prekės kodas (MPN): FD-P-IA2P-860-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 191,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fractal Design Ion+ 2 Platinum - power supply - 860 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.52/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 2.53 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 860 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Cable ties, modular cable kit |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The Ion+ 2 Platinum is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality. Funkcijos Premium capacitors Custom-tailored fan Semi-passive mode 80PLUS Platinum efficiency for optimized electricity use and reduced heat generation Supports the latest ATX 2.52 standard with improved start-up time and transient load response Great electrical output quality with tight voltage regulation and low ripple and noise Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation and with Fractal Design UltraFlex for better cable management Premium storage bags for cables and PSU Compact advantages |
| Product description: | Fractal Design Ion+ 2 Platinum - power supply - 860 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.52/ EPS12V 2.92 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 2.53 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 860 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Cable ties, modular cable kit |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The Ion+ 2 Platinum is a high-performance fully modular PSU with whisper-quiet operation, enhanced cable flexibility and superior output quality.
Funkcijos
Premium capacitors
Custom-tailored fan
Semi-passive mode
80PLUS Platinum efficiency for optimized electricity use and reduced heat generation
Supports the latest ATX 2.52 standard with improved start-up time and transient load response
Great electrical output quality with tight voltage regulation and low ripple and noise
Fully modular design for reduced clutter and maximum ease of installation and with Fractal Design UltraFlex for better cable management
Premium storage bags for cables and PSU
Compact advantages