FORTRON PSU FSP650-80EGN Gold
Gamintojas: FORTRON/SOURCE EUROPE
Prekės kodas (MPN): 9PA6502502
Prekės kodas (MPN): 9PA6502502
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 103,46 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | FSP FSP650-80EGN 90+ - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 90-264 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output current: | +3.3V - 26 A +5V - 26 A +12V1 - 18 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin +12 |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Environmental standards: | ENERGY STAR |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas This ATX/PS2 power supply unit (PSU) has a real power rating of 650 W (continuous). The eco-friendly design allows EGN series to reach up to 90% efficiency. EGN series also protects your PC by providing complete protection (OCP, OVP, UVP, OTP, OPP and SCP). EGN series does the job efficiently and reliably, making it a stable power supply unit built to satisfy the demands of users looking for extreme efficiency and energy conscious system builders. Funkcijos 80 PLUS gold certified Full range and active PFC Double ball bearing fan Low ripple and noise OVP, UVP, OCP, OTP and OPP protection |
| Product description: | FSP FSP650-80EGN 90+ - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 90-264 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output current: | +3.3V - 26 A +5V - 26 A +12V1 - 18 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin +12 |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Environmental standards: | ENERGY STAR |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
This ATX/PS2 power supply unit (PSU) has a real power rating of 650 W (continuous). The eco-friendly design allows EGN series to reach up to 90% efficiency. EGN series also protects your PC by providing complete protection (OCP, OVP, UVP, OTP, OPP and SCP). EGN series does the job efficiently and reliably, making it a stable power supply unit built to satisfy the demands of users looking for extreme efficiency and energy conscious system builders.
Funkcijos
80 PLUS gold certified
Full range and active PFC
Double ball bearing fan
Low ripple and noise
OVP, UVP, OCP, OTP and OPP protection