FORTINET FS-T1024E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-T1024E
Prekės kodas (MPN): FS-T1024E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 14290,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch T1024E - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 1/2.5/5/10GBase-T + 2 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Switching capacity: 880 Gbps Packets per second: 1309 Mpps |
| Capacity: | ACL entries: 18000 Routing entries: 24000 |
| Mac address table size: | 64K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | IS-IS, RIP-2, BGP, VRRP, OSPFv2, PIM-SSM, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, Bidirectional Fo |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, firewall protection, auto-negotiation, IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, store |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (L |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.85 cm x 46 cm x 4.35 cm |
| Weight: | 6.54 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas FortiSwitch data center switches deliver a secure, simple, scalable Ethernet solution with outstanding throughput, resiliency, and scalability. Virtualization and cloud computing have created dense high-bandwidth Ethernet networking requirements. FortiSwitch data center switches meet these challenges by providing a high-performance switching platform, with a low total cost of ownership. Ideal for top of rack server or firewall aggregation applications, as well as SD-Branch network core deployments, these switches are purpose-built to meet the needs of today's bandwidth-intensive environments. Funkcijos High throughput Ethernet switch suitable for Top of Rack or large SD-Branch network deployments Compact 1 RU form factor Fixed 10GE copper port option FortiGate management through FortiLink, enabling the Security Fabric Dual hot-swappable power supplies for redundancy Supports wire-speed switching with both store and forward and cut-through forwarding modes |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch T1024E - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 1/2.5/5/10GBase-T + 2 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Switching capacity: 880 Gbps Packets per second: 1309 Mpps |
| Capacity: | ACL entries: 18000 Routing entries: 24000 |
| Mac address table size: | 64K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | IS-IS, RIP-2, BGP, VRRP, OSPFv2, PIM-SSM, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, Bidirectional Fo |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, firewall protection, auto-negotiation, IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, store |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (L |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.85 cm x 46 cm x 4.35 cm |
| Weight: | 6.54 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
FortiSwitch data center switches deliver a secure, simple, scalable Ethernet solution with outstanding throughput, resiliency, and scalability. Virtualization and cloud computing have created dense high-bandwidth Ethernet networking requirements. FortiSwitch data center switches meet these challenges by providing a high-performance switching platform, with a low total cost of ownership. Ideal for top of rack server or firewall aggregation applications, as well as SD-Branch network core deployments, these switches are purpose-built to meet the needs of today's bandwidth-intensive environments.
Funkcijos
High throughput Ethernet switch suitable for Top of Rack or large SD-Branch network deployments
Compact 1 RU form factor
Fixed 10GE copper port option
FortiGate management through FortiLink, enabling the Security Fabric
Dual hot-swappable power supplies for redundancy
Supports wire-speed switching with both store and forward and cut-through forwarding modes