FORTINET FS-448E-POE - switch
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-448E-POE
Prekės kodas (MPN): FS-448E-POE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5993,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 448E-POE - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 421 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Packets per second: 262 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Packet buffer size: 2 MB |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, BGP, VRRP, OSPFv2, ECMP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH, CLI, IPv4, IPv6 |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) suppor |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 41 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 6.26 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The FortiSwitch Secure Access Family delivers outstanding security, performance, and manageability. Secure, Simple, and Scalable, FortiSwitch is the right choice for threat-conscious businesses of all sizes. Tightly integrated into the Fortinet Security Fabric via FortiLink, FortiSwitch can be managed directly from the familiar FortiGate interface. This single pane of glass management provides complete visibility and control of users and devices on the network regardless of how they connect. This makes the FortiSwitch ideal for SD-Branch deployments with applications that range from desktop to data center aggregation, enabling businesses to converge their security and network access. |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 448E-POE - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 421 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Packets per second: 262 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Packet buffer size: 2 MB |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, BGP, VRRP, OSPFv2, ECMP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH, CLI, IPv4, IPv6 |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) suppor |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 41 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 6.26 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The FortiSwitch Secure Access Family delivers outstanding security, performance, and manageability. Secure, Simple, and Scalable, FortiSwitch is the right choice for threat-conscious businesses of all sizes. Tightly integrated into the Fortinet Security Fabric via FortiLink, FortiSwitch can be managed directly from the familiar FortiGate interface. This single pane of glass management provides complete visibility and control of users and devices on the network regardless of how they connect. This makes the FortiSwitch ideal for SD-Branch deployments with applications that range from desktop to data center aggregation, enabling businesses to converge their security and network access.