FORTINET FS-424E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-424E
Prekės kodas (MPN): FS-424E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1716,82 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 424e - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Switching throughput: 128 Gbps Packets per second: 204 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, VRRP, OSPFv2, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, SNTP support, sFlow, Spanning Tree Protocol (STP) support, Ra |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Performance layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for applications from campus to SD-Branch. FortiLink enaable the 400 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market. Funkcijos Designed for installations from desktops to wiring closets Ideal for SD branch deployments Centralized security and access management Optimal for converged network environments |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 424e - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Switching throughput: 128 Gbps Packets per second: 204 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, VRRP, OSPFv2, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, SNTP support, sFlow, Spanning Tree Protocol (STP) support, Ra |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Performance layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for applications from campus to SD-Branch. FortiLink enaable the 400 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market.
Funkcijos
Designed for installations from desktops to wiring closets
Ideal for SD branch deployments
Centralized security and access management
Optimal for converged network environments