FORTINET FS-424E-FPOE
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-424E-FPOE
Prekės kodas (MPN): FS-424E-FPOE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2996,57 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 424E-FPOE - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 421 W |
| Performance: | Switching throughput: 128 Gbps Packets per second: 204 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, VRRP, OSPFv2, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, SNTP support, sFlow, Spanning Tree Protocol (STP) support, Ra |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.77 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Performance layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for applications from campus to SD-Branch. FortiLink enaable the 400 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market. Funkcijos Designed for installations from desktops to wiring closets Ideal for SD-Branch deployments Centralized security and access management from FortiGate interfaces with FortiLink Optimal for converged network environments; enabling voice, data and wireless traffic to be delivered across a single network Supports non-FortiLink deployments through onboard GUI, API or command line configuration |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 424E-FPOE - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 421 W |
| Performance: | Switching throughput: 128 Gbps Packets per second: 204 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | RIP-2, VRRP, OSPFv2, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, SNTP support, sFlow, Spanning Tree Protocol (STP) support, Ra |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.77 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Performance layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for applications from campus to SD-Branch. FortiLink enaable the 400 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market.
Funkcijos
Designed for installations from desktops to wiring closets
Ideal for SD-Branch deployments
Centralized security and access management from FortiGate interfaces with FortiLink
Optimal for converged network environments; enabling voice, data and wireless traffic to be delivered across a single network
Supports non-FortiLink deployments through onboard GUI, API or command line configuration