FORTINET FS-224D-FPOE
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-224D-FPOE
Prekės kodas (MPN): FS-224D-FPOE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1788,01 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 224D-FPOE - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching throughput: 56 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Mac address table size: | 16000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) suppor |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25.7 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.83 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Mid-range layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink enabled, the 200 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market. Funkcijos Secure access switches suitable for wire closet and desktop installations Devices are identified and users authenticated prior to being granted access to the network Centralized security management and reporting from FortiGate interface Up to 48 ports in a compact 1 RU form factor Power over Ether net capable, including PoE+ Ideal for converged network environments; enabling voice, data and wireless traffic to be delivered across a single network |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 224D-FPOE - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching throughput: 56 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Mac address table size: | 16000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) suppor |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25.7 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.83 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Mid-range layer 3 capable "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink enabled, the 200 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market.
Funkcijos
Secure access switches suitable for wire closet and desktop installations
Devices are identified and users authenticated prior to being granted access to the network
Centralized security management and reporting from FortiGate interface
Up to 48 ports in a compact 1 RU form factor
Power over Ether net capable, including PoE+
Ideal for converged network environments; enabling voice, data and wireless traffic to be delivered across a single network