FORTINET FS-148F-POE - switch
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-148F-POE
Prekės kodas (MPN): FS-148F-POE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2288,94 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 148F-POE - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Side to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Packets per second: 260 Mbps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | IGMP, policy-based routing (PBR), MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI, DHCP, IPv4, IPv6, RSTP, RADIUS |
| Features: | Flow control, firewall protection, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog s |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 31 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.68 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The FortiSwitch family delivers outstanding security, performance, and manageability. FortiSwitch is the right choice for threat conscious businesses of all sizes. Single pane of glass management provides complete visibility and control of users and devices on the network regardless of how they connect. This makes the FortiSwitch ideal for SD branch deployments with applications that range from desktop to data center aggregation, enabling businesses to converge their security and network access. Funkcijos Designed for installations from desktops to wiring closets Ideal for SD branch deployments Centralized security and access management Optimal for converged network environments |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 148F-POE - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Side to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Packets per second: 260 Mbps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | IGMP, policy-based routing (PBR), MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI, DHCP, IPv4, IPv6, RSTP, RADIUS |
| Features: | Flow control, firewall protection, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog s |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 31 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.68 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The FortiSwitch family delivers outstanding security, performance, and manageability. FortiSwitch is the right choice for threat conscious businesses of all sizes. Single pane of glass management provides complete visibility and control of users and devices on the network regardless of how they connect. This makes the FortiSwitch ideal for SD branch deployments with applications that range from desktop to data center aggregation, enabling businesses to converge their security and network access.
Funkcijos
Designed for installations from desktops to wiring closets
Ideal for SD branch deployments
Centralized security and access management
Optimal for converged network environments