FORTINET FS-148E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-148E
Prekės kodas (MPN): FS-148E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1059,18 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 148E - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 104 Gbps Packets per second: 155 Mpps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (L |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 30.9 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.9 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Entry level "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink capable the 100 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market. Funkcijos Security fabric integration Simplify network deployment |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 148E - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 104 Gbps Packets per second: 155 Mpps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (L |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 30.9 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.9 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Entry level "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink capable the 100 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market.
Funkcijos
Security fabric integration
Simplify network deployment