FORTINET FPX-2000E - 2x GbE RJ45
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FPX-2000E
Prekės kodas (MPN): FPX-2000E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 74316,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiProxy 2000E - proxy server |
| Device type: | Proxy server |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Ram: | 64 GB |
| Hard drive: | 2 TB x 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | User licences: 2500-25000 |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 14.5 kg |
Aprašymas FortiProxy is a secure web proxy that protects employees against internet-borne attacks by incorporating multiple detection techniques such as web filtering, DNS filtering, data loss prevention, antivirus, intrusion prevention and advanced threat protection. It helps enterprises enforce internet compliance using granular application control. High-performance physical and virtual appliances deploy on-site to serve small, medium and large enterprises. Funkcijos Advanced protection against threats High performance and scalability Content caching and WAN optimization |
| Product description: | Fortinet FortiProxy 2000E - proxy server |
| Device type: | Proxy server |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Ram: | 64 GB |
| Hard drive: | 2 TB x 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | User licences: 2500-25000 |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 14.5 kg |
Aprašymas
FortiProxy is a secure web proxy that protects employees against internet-borne attacks by incorporating multiple detection techniques such as web filtering, DNS filtering, data loss prevention, antivirus, intrusion prevention and advanced threat protection. It helps enterprises enforce internet compliance using granular application control. High-performance physical and virtual appliances deploy on-site to serve small, medium and large enterprises.
Funkcijos
Advanced protection against threats
High performance and scalability
Content caching and WAN optimization